Hakkımızda

Faaliyetine 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesinde başlayan MetaFORM, orta ve büyük ölçekli kamu, özel sektör kurumları ve üniversitelerimize  yönelik profesyonel yazılım çözümleri geliştirmektedir. IBM ve Oracle gibi teknoloji liderlerinin iş ortağı olan MetaFORM yüksek teknoloji IBM ve Oracle BT çözümlerini kurumlarımıza uygulamaktadır.

Kurumlara, stratejik planlama, kurumsal performans ve kalite yönetimi, iş süreçleri analizi ve yönetimi gibi ihtiyaçlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

IBM ve Oracle Gold Partner olarak, kabul görmüş İş Süreç Yönetimi, Kurumsal Performans Yönetimi, Proje Yönetimi, İş Zekası Çözümleri ve özellikle orta katman çözümleri için kurumlarımıza danışmanlık, uyarlama ve geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

Yazılım çözümlerimiz, IBM ve ORACLE orta katman teknolojileri ve kurumsal yönetim uygulamaları ile bütünleşik çalışabilmektedir.

Üniversitelerimizin Araştırma Koordinatörlükleri için geliştirilen özgün Proje Yaşam Döngüsü otomasyonu ile BAP, AB, ÖYP, DPT, TÜBİTAK projeleri olan binlerce araştırmacımıza proje süreçlerinden baştan sonra hizmet vermektedir.

MetaFORM tarafından 2003 yılından beri benimsenen ve dünyada ölçeklenebilir kurumsal uygulamalarda standart haline gelmiş JAVA, UNIX, IBM ve ORACLE teknolojileri, kurumlarımızın ihtiyacı olan güvenli ve kesintisiz hizmet için altyapı sağlamaktadır.

Amacımız, “kurumsal gelişim” ihtiyacının farkında olan kurum ve yöneticilerimizin “proje ortağı” olarak sorumluluklarını üstlenerek, ölçülebilir ve kalıcı başarıya ulaşmalarını sağlamaktır.

MetaFORM bütçesi 1.000.000 USD seviyesindeki projeleri öz kaynakları ile gerçekleştirebilmektedir.

Misyonumuz kurumların e-iş ve bilgi işlem sorunlarını çözerek katma değer sağlamak, teknolojik imkanlardan doğru şekilde yararlanmalarını ve paydaşlarına hizmet kalitelerini artırmakdır.

Kalite politikamız ise bilişim, teknoloji ve insan kaynaklarını geliştirmek, sürekli müşteri memnuniyetini ön planda tutarak,                  Figure : an example of a possible metaform           kararlı, etkin ve verimli bir şekilde çalışarak, sunulan ürün ve hizmetlerin güvenilir ve sürekli olmasını sağlamakdır..                             

 .